Nowoczesne technologie
i materiały budowy ścian

Wybór materiałów do budowy ścian zewnętrznych jest bardzo szeroki, a ich właściwy dobór stwarza wiele problemów decyzyjnych. Aby ułatwić Ci ocenę, który najlepiej sprawdzi się dla Twojego domu, opisaliśmy wykorzystywane przez nas materiały o doskonałych właściwościach.

Fundamenty

Ściany

Dach

Okna

Elewacje zewnętrzne

Instalacje

Ocieplenie domu

Stropy

Ściany

Podstawowym ich zadaniem jest wytrzymałość na obciążenia górnych elementów budynku – piętra i dachu. Ważna jest również cena, choć to nie jedyne kryterium, jakie powinieneś wziąć pod uwagę. Zanim zdecydujesz, jaki materiał do budowy ścian wybrać, pamiętaj, że powinny one:

  • zapewniać dobrą izolacyjność
  • akumulację ciepła
  • korzystny mikroklimat wnętrz
  • chronić przed hałasem
  • umożliwiać pożądane wykończenie od strony zewnętrznej i wewnętrznej

Wybór rodzaju materiału budowlanego wymaga przeanalizowania wszystkich powyższych cech i charakterystyk.

Z czego można zbudować ściany?

W Domu Pełnym Energii stosujemy kilka podstawowych grup materiałów budowlanych.

Betony komórkowe
Bloczki z betonu komórkowego to bardzo ciepły materiał. Pozwalają na budowę ścian jednowarstwowych przy grubości muru od 40 cm. Mają jednak dość niską wytrzymałość na ściskanie, co ogranicza ich zastosowanie przy budowie wyższych ścian nośnych czy przenoszeniu obciążeń punktowych.
Silikaty
Bloczki silikatowe, mimo dość niskiej ciepłochronności, są dobrym materiałem do stawiania dwu- i trójwarstwowych ścian zewnętrznych. Duża masa objętościowa i wysoka wytrzymałość sprawiają, że można z nich stawiać mury konstrukcyjne o grubości już od 18 cm. Posiadają wysoką akumulacyjność ciepła i zdolność tłumienia dźwięków.
Pustaki ceramiczne
Pustaki ceramiczne to bardzo popularny materiał do budowy ścian. Posiadają systemy drążeń, dzięki czemu zapewnią Ci dobrą izolacyjność cieplną. Rozróżniamy bardzo szeroki wachlarz materiałów od tańszych materiałów o niedokładnych rozmiarach i różnej kolorystyce do bardzo wysokiej jakości bloczków szlifowanych, których montaż odbywa się za pomocą pianki montażowej.
Ściany prefabrykowane z keramzytu
Ściany te produkuje się w fabryce pod konkretny projekt budowlany. Ich głównym składnikiem jest keramzyt, czyli piasek i cement. Ściany te są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu ściany nośne mogą mieć zaledwie 15 cm grubości. Dodatkową zaletą ścian keramzytowych jest szybka budowa, skracająca cały proces o 2-3 miesiące. Ściany te są gładkie i nie wymagają tynkowania wewnętrznego.
Ściany szkieletowe
To ciekawa technologia bazująca na konstrukcji drewnianej. Wyróżnić można ściany prefabrykowane, wykonywane w całości w fabryce i składane na miejscu budowy oraz ściany montowane na miejscu budowy. Te pierwsze są znacznie droższe, ale jakość ich wykonania jest bardzo wysoka i zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną.

Buduj z nami!

Wybór odpowiedniego materiału to dopiero początek.
W przypadku budowy domu z Dom Pełen Energii stawiasz na ustandaryzowane normy, których dotrzymujemy podczas każdej realizacji.
Z nami masz pewność, że Twoje ściany będą skutecznie izolować wnętrze od wysokich temperatur. To oznacza, że w letnie, gorące dni, kiedy termometr pokazuje 30 kresek, Twój dom pozostanie przyjemnym schronieniem przed upałem. Taki efekt uzyskujemy nie tylko poprzez materiał budowlany, ale również eliminację mostków cieplnych wynikających z grubych spoin oraz odpowiednie materiały izolacyjne.

Zobacz również:

Fundameny

Dach

Okna

Elewacje zewnętrzne

Instalacje

Ocieplenie domu

Stropy

Skontaktuj się z nami
Poznań
Warszawa
Wrocław

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Truskawkowa 3,
61-306 Poznań

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Warszawska 11b lok.24,
05-090 Dawidy

Zapraszamy do kontaktu.

Aleja Armii Krajowej 2/20,
50-541 Wrocław

Napisz do nas

{{ errors.first('name') }}
{{ errors.first('email') }}
{{ errors.first('phone_number') }}
{{ errors.first('location') }}
{{ errors.first('textarea') }}

{{ errors.first('rodo') }}