...

Firma Budowlana Dom Pełen Energii - skontaktuj się z nami - od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Elewacje zewnętrzne w energo­oszczęd­nym domu

Elewacje zewnętrzne w energooszczędnym domu

Elewacje zewnętrzne nowoczesne technologie i materiały

Tynki zewnętrzne tworzą warstwę zabezpieczającą termoizolację. Po nałożeniu np. styropianu i jego zakołkowaniu do ściany nośnej tak, aby zapewnić wytrzymałość konstrukcyjną (kluczowym obciążeniem jest parcie i ssanie wiatru oraz ciężar własny okładziny termoizolacyjnej), zabezpiecza się go, nakładając na niego klej i siatkę zbrojącą z włókna szklanego. Sam styropian EPS nie ma dużej wytrzymałości na ściskanie, dlatego nie jest zbyt wytrzymałym elementem. Siatkę i klej gruntuje się i na tak przygotowane podłoże kładzie się tynki elewacyjne, tynki strukturalne – mogą to być tynki mineralne, akrylowe, silikonowe czy silikatowe.

Odtwórz wideo

Izolacja termiczna ścian zewnętrznych

Podczas budowy Twojego domu zastosujemy styropian grafitowy, który posiada aż o 25% lepsze właściwości izolacyjne od białego.

Materiał ten pozwala znacznie skuteczniej utrzymać w domu odpowiednią temperaturę przez cały rok – zimą zatrzyma ciepło wewnątrz, latem powstrzyma mury przed nagrzewaniem.

energooszczędny dom elewacje zewnętrzne
zewnętrzne energooszczędne elewacje domu
zewnętrzne elewacje domu

Elewacje domu - tynkowanie

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów tynków ma różne właściwości związane z wytrzymałością mechaniczną, odpornością na korozję biologiczną, z oporem dyfuzyjnym. Na omawianą tu szeroko  energooszczędność ich wpływ jest znikomy, ponieważ ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie warstwy termoizolacyjnej (styropianu lub wełny mineralnej) czyli ochrona przed czynnikami atmosferycznymi, zabrudzeniami i uszkodzeniami.

O trwałość muru doskonale dbają stosowane przez nas tynki silikonowe, które są odporne na działanie wody, ale nie blokują przenikania pary wodnej z budynku. Zabrudzone ulegają samooczyszczeniu podczas deszczu, dzięki czemu przez lata możesz cieszyć się ich intensywnym kolorem. Istnieje bardzo bogata gama kolorystyczna tynków, które możesz dobrać według własnego gustu lub zdać się na wizję projektanta.

dom energooszczędny elewacje - tynkowanie
dom energooszczędny elewacje - elementy ozdobne

Elewacje zewnętrzne a elementy ozdobne

Na elewacji domu można połączyć ze sobą różne kolory tynków. Można również nadać mu niepowtarzalny wygląd, wprowadzając elementy ozdobne z drewnakamienia elewacyjnegopłytki elewacyjnej lub klinkierowej. Możliwości wyboru jest bardzo wiele.

Dzięki tym nowatorskim rozwiązaniom wykończenia ścian można uzyskać nowoczesny efekt końcowy. Odpowiednio dobrane elewacje zewnętrzne do projektu domu i okolicy pełnią funkcję dekoracyjną i mają duży wpływ na efekt pierwszego wrażenia z odwiedzanego domu. Budując z Domem Pełnym Energii możesz zdać się na ciekawy, gotowy projekt. Możesz również dopasować wzornictwo do architektury domu i okolicy z pomocą architekta lub po prostu przedstawić nam swoją wizję. My zrobimy resztę.

Budowa domu nasze technologie

Doradzamy klientom jakie technologie zastosować, by dom służył przez długie lata bezproblemowej eksploatacji, pozwalając zaoszczędzić pieniądze i pozostając przyjaznym dla środowiska. Sprawdź poszczególne etapy budowy domu krok po kroku i dowiedz się więcej na temat rozwiązań, które wykorzystujemy podczas realizacji inwestycji.

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź!

Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!

Potrzebujesz gotowego projektu?

Przeszukaj naszą bazę projektów domów jednorodzinnych. Każdy z nich to budynek, który wybudujemy dla Ciebie zgodnie z  najwyższym standardem energooszczędności. Porównaj aktualne ceny kompleksowej budowy domu na Twojej działce.

Dom Parterowy
Metraż: 87,00 m²
Koszt budowy netto: 479 500 zł
Dom Parterowy
Metraż: 98,29 m²
Koszt budowy netto: 471 000 zł
Dom Parterowy z użytkowym poddaszem
Metraż: 207,00 m²
Koszt budowy netto: 956 500 zł
Dom Parterowy
Metraż: 172,00 m²
Koszt budowy netto: 861 000 zł