Budowa domów Poznań

Budowa domów Poznań

ul. Rodawska 32A, 61-312 Poznań

Firma budowlana Poznań

Jesteśmy firmą budowlaną z Poznania. Właśnie dlatego pierwsze kroki, a co za tym idzie – także budynki, stawialiśmy na terenie stolicy Wielkopolski i w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Nasze pierwsze domy, które budowaliśmy, pamiętamy bardzo dobrze: Poznań-Umultowo, Spławie, Tarnowo Podgórne, Mosina, Rabowice… Organizacyjnie natomiast rozpoczęliśmy od niewielkiego biura na poznańskim Piątkowie i skromnego 2-osobowego zespołu. Ten rodzinny duet nie mógł poszczycić się jeszcze wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej, miał za to głowy wypełnione pomysłami i wizją stworzenia w Poznaniu dużej firmy budowlanej – wiodącego generalnego wykonawcy domów jednorodzinnych w Polsce. Już na początku działalności zrodziła się koncepcja postawienia na budowę domów w technologii tradycyjnej (murowanej), do których po kilku latach dołączyły też prefabrykowane domy szkieletowe.

Budowa domów – Poznań i okolice to nasza pierwsza strefa działania

Dom solidny, dom trwały, dom funkcjonalny – takie informacje można przeczytać na stronach biur projektowych oraz firm budowlanych. My do tych określeń dodaliśmy kolejne, wśród których najważniejszym jest: dom energooszczędny. W Poznaniu, podobnie jak we wszystkich naszych oddziałach, za główny cel stawiamy sobie zatem minimalizację kosztów utrzymania budynku na przestrzeni całego czasu jego eksploatacji. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych ograniczamy straty ciepła do minimum. Ma to ogromny wpływ na ilość energii, którą należy doprowadzić do budynku, aby uzyskać komfortową temperaturę wewnątrz. To z kolei przekłada się na znaczące oszczędności kosztów ogrzewania. Możemy zatem zagwarantować komfort zamieszkania we własnym domu za rozsądną cenę, która dotyczy nie tylko samego procesu budowy, ale przede wszystkim późniejszego użytkowania budynku. Dodatkowym atutem energooszczędności są względy ekologiczne, dzięki którym mieszkańcy mają realny wpływ na otaczające ich środowisko.

Celem, który od początku nam przyświecał, było maksymalne odciążenie inwestora od problemów, jakie niesie za sobą budowa domu systemem gospodarczym. Jak powszechnie wiadomo, jest to doświadczenie czasochłonne, ale także generujące sporo stresu oraz strat finansowych z uwagi na nieefektywne wykorzystanie materiałów, zatrudnianie niekompetentnych ekip czy kradzieże sprzętu budowlanego. Dlatego też stworzyliśmy w Poznaniu zespół techniczny, w skład którego wchodzą kosztorysanci, inżynierowie ds. zaopatrzenia i koordynatorzy ekip budowlanych, których zadaniem jest kompleksowy nadzór nad procesem budowlanym. Nad każdą budową czuwa natomiast dedykowany inżynier budowy, który nie tylko odpowiada za prawidłowe wykonanie, terminowość i bezpieczeństwo inwestycji, ale jest też opiekunem i doradcą inwestora, odpowiadającym na jego wszelkie pytania związane z budowanym domem.

Dzięki wieloletniej współpracy z inżynierami-pasjonatami i najlepszymi w Wielkopolsce ekipami budowlanymi posiedliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam budować domy energooszczędne, bezpieczne i funkcjonalne. Zespół projektantów oraz inżynierów z naszej poznańskiej firmy budowlanej dostosowuje odpowiednie technologie i materiały, by sprostać w tej materii oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Budowa domów energooszczędnych w Poznaniu, czyli historia stałego rozwoju

Ciężka praca, nieustanna nauka i żelazna konsekwencja zaowocowały gwałtowną dynamiką rozwoju. Pociągnęła ona za sobą szybki wzrost liczby zleceń, pracowników i… konieczność 6-krotnej zmiany siedziby w pierwszych 7 latach działalności. Obecnie znajdziecie nas na poznańskim Szczepankowie przy ul. Rodawskiej 32A.

Metody, które sprawdziły się w Wielkopolsce, stopniowo przenosiliśmy do innych regionów kraju. Pozwoliło nam to na utworzenie oddziałów w największych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Trójmiasto czy Kraków. Szybki rozwój terytorialny okazał się strzałem w dziesiątkę, a dobrze prosperujące 11 biur i powstałe w 2021 roku biuro projektowe pozwalają nam spełniać marzenia o własnym domu inwestorów, chcących zamieszkać nawet w najdalszych zakątkach Polski.

Natomiast na tej stronie znajdziesz bezpośredni kontakt do specjalistów z naszej firmy budowlanej z Poznania – jeśli mieszkasz w Wielkopolsce i interesuje Cię budowa domu energooszczędnego, to jesteśmy do dyspozycji!

Poznaj nasz zespół