Okna w energo­oszczęd­nym domu

Okna w energooszczędnym domu

Nowoczesne technologie systemów okiennych i montażu

Stolarka okienna jest wyjątkowo newralgicznym elementem systemu izolacji. Oprócz samego przeszklenia i stolarki, gdzie istotnym elementem jest 3-szybowy pakietprzekładki neoprenowe, dobrej jakości profile i okucia, musimy też zwrócić uwagę na poprawnie wykonany montaż. Źle wykonany może zniweczyć wszystkie korzyści, jakie dają nam najbardziej energooszczędne okna. Najlepszym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest tzw. ciepły montaż, który można wykonać na kilka sposobów. Jego celem, oprócz uzyskania izolacyjności termicznej, jest uzyskanie szczelności czyli odgrodzenie się od migracji powietrza i naporu wiatru.

Odtwórz wideo

Okna

Najczęściej stosowany przez nas system okienny posiada niski współczynnik przenikalności cieplnej, który zapewni Ci komfortową temperaturę wnętrz w gorące dni. Z kolei ciepły montaż z zastosowaniem taśm rozprężnych lub izolacyjnych umożliwi zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu, kiedy na zewnątrz jest wietrznie i mroźno. Taka technologia pozwala uzyskać optymalną izolację cieplną, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty ogrzewania.

Szeroka gama dodatków oraz kolorów

Wysoka wydajność cieplna

Zaawansowana technika montażu

Ciepły montaż okien

Okna energooszczędne nie będą spełniały parametrów izolacyjności, jeśli nie zostaną właściwie zamontowane, czyli z przestrzeganiem wytycznych ciepłego montażu. Wykonuje się go za pomocą taśm rozprężnych, które pełnią funkcję i izolacyjności szczelnej, i termoizolacji. Można także skorzystać z kompozytowego systemu montażu czyli niezależnego montażu taśm szczelnych, które mają za zadanie odciąć warstwę termoizolacji, która będzie w środku. Najczęściej są to piany poliuretanowe, zamknięte z dwóch stron taśmami uszczelniającymi do zewnętrznej i do wewnętrznej strony okna. Istnieje także system montażu okien na tzw. konsolach gdzie wypychamy stolarkę poza lico muru. Wówczas całe okno jest w warstwie termoizolacyjnej. Jest to już system podchodzący pod pasywny montaż okien, który ze względów konstrukcyjnych ma jednak pewne wady. Dlatego też w przypadku budynków energooszczędnych w zupełności wystarczającym, a przy okazji bardzo bezpiecznym jest wspomniany wcześniej szczelny montaż przy użyciu taśm rozprężnych.

Należy także pamiętać o ciepłych parapetach, które są wykonane z XPS-u, specjalnego twardego styropianu, który ma za zadanie odciąć przestrzeń pod oknem, izolując wewnętrzną i zewnętrzną stronę parapetu. Analogicznie przy oknach tarasowych, które sięgają aż do posadzki, należy wykonać specjalne podwaliny termiczne. Może być to tzw. klinaryt lub odpowiedniki tego typu rozwiązań, które również mają za zadanie odcięcie się od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych w grubości warstwy posadzki. Posadzka jest najczęściej betonowa i jeśli dojdzie bezpośrednio do muru na którym stoi okno, to nastąpi utrata ciepła. Podwalina taka bardzo skutecznie odcina dopływ zimna z zewnątrz.

Budowa domu nasze technologie

Doradzamy klientom jakie technologie zastosować, by dom służył przez długie lata bezproblemowej eksploatacji, pozwalając zaoszczędzić pieniądze i pozostając przyjaznym dla środowiska. Sprawdź poszczególne etapy budowy domu krok po kroku i dowiedz się więcej na temat rozwiązań, które wykorzystujemy podczas realizacji inwestycji.

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź!

Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!

Potrzebujesz gotowego projektu?

Przeszukaj naszą bazę projektów domów jednorodzinnych. Każdy z nich to budynek, który wybudujemy dla Ciebie zgodnie z  najwyższym standardem energooszczędności. Porównaj aktualne ceny kompleksowej budowy domu na Twojej działce.

Dom Parterowy z użytkowym poddaszem
Metraż: 337,00 m²
Koszt budowy netto: 1 275 500 zł
Dom Parterowy z użytkowym poddaszem
Metraż: 232,00 m²
Koszt budowy netto: 909 000 zł
Dom Parterowy
Metraż: 157,00 m²
Koszt budowy netto: 791 000 zł
Dom Parterowy
Metraż: 68,00 m²
Koszt budowy netto: 386 500 zł