Darmowa wycena
BUDOWY DOMU w 60 sekund
Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu. Kliknij „WYŚLIJ”, a my automatycznie prześlemy na Twój adres e-mail.
Wyróżnia nas
Przejrzysta umowa z gwarancją i rękojmią
Gwarancja terminu ukończenia budowy
Indywidualny panel budowy online
Trzykrotnie w gronie TOP 100 firm w Polsce
Opinie klientów
Relizacje domów energooszczędnych
Nawet nowy, świeżo oddany dom ma już swoją historię – od przygotowania terenu po oddanie kluczy Właścicielom. Tu zobaczysz, jak wygląda proces budowlany na przykładzie kilkudziesięciu z setek naszych realizacji. Wybierz nasz najbliższy oddział i sprawdź jak powstawały nasze domy energooszczędne w Twojej okolicy.
Zespół
To nie frazes. Naszym największym potencjałem jest kompetentny, dynamiczny i świetnie zgrany zespół. To on stanowi serce naszej działalności i powód naszego sukcesu.
W ciągu kilku lat, rozpoczynając od zera, zbudowaliśmy ponad 300 domów energooszczędnych oraz otworzyliśmy 11 oddziałów i niezależne biuro architektoniczne. Przy tym wszystkim zachowaliśmy doskonałą atmosferę, a w głowach rysujemy pełne nowych wyzwań wizje rozwoju na kolejne lata.
Kalkulator budowy domu – darmowa wycena domu
Bardzo istotnym etapem budowy domu jest czas przed rozpoczęciem robót, w tym wycena całego przedsięwzięcia. Zależy ona od planowanej powierzchni użytkowej, ale także od technologii budowania (murowana czy szkieletowa), planowanych kondygnacji (parter, piętro, użytkowe poddasze), rodzaju dachu (płaski, dwuspadowy, kopertowy), wbudowania (lub nie) w bryłę budynku garażu itp.
Jednak bez względu na to, na jakie konkretnie opcje się zdecydujesz, możesz samodzielnie oszacować wstępną cenę domu – skorzystaj z naszego przejrzystego kalkulatora i dokonaj zupełnie darmowej wyceny budowy domu energooszczędnego! Dowiedz się także, co dokładnie uwzględnia ten kalkulator w swoich wyliczeniach.
Cena budowy domu – co się na nią składa?
W koszt budowy domu trzeba często wliczyć pieniądze wydane na zakup działki, uzbrojenie jej i pozyskanie pozwolenia na budowę. Na szczęście ten etap nie zawsze oznacza ogromne koszty, ponieważ część osób dysponuje już odpowiednim terenem pod budowę, który na przykład otrzymało w spadku lub poprzez darowiznę. Z tego też powodu żaden kalkulator budowy domu nie uwzględnia tych kosztów. Jakie wydatki poniesiemy na kolejnych etapach?
Projekt domuKolejny krok to pozyskanie projektu domu, którego cena jest bardzo trudna do precyzyjnego zdefiniowania bez poznania indywidualnych preferencji inwestora. Rzadko zdarza się, że jego potrzeby w zupełności zaspokaja jeden ze standardowych, gotowych projektów, jakie są w miarę łatwe i tanie w pozyskaniu. Jak już zostało wspomniane na wstępie, zazwyczaj taki projekt trzeba zmodyfikować i zaadaptować, co oznacza doliczenie kosztu pracy architekta. W rezultacie okazuje się, że optymalną opcją jest skorzystanie z pomocy tego specjalisty już na wstępie – dzięki temu otrzymasz projekt indywidualny, idealnie dopasowany do kształtu i charakterystyki działki, posiadanego budżetu oraz wszelkich preferencji zamawiającego. Warto podkreślić, że kwestie projektowe również są osobnym etapem, niezwiązanym stricte z pracami budowlanymi, dlatego kalkulator budowy domu ich nie uwzględnia.
Prace budowlaneWycena budowy domu musi w następnych etapach uwzględniać już stronę fizyczną całego przedsięwzięcia, a więc zakup materiałów, konkretne prace budowlane i wynagrodzenie poszczególnych ekip (przy budowie systemem gospodarczym) czy generalnego wykonawcy. Ta część kończy się postawieniem budynku w stanie surowym otwartym (SSO) albo zamkniętym (SSZ), a najczęściej – w stanie deweloperskim.
WykończenieOstatnim etapem, na którym ponosimy często znaczne koszty, są prace związane z wykończeniem i wyposażeniem domu w meble oraz wszystkie inne elementy niezbędne do wprowadzenia się „na gotowe”. Najczęściej ich koszt szacowany jest osobno, po wybudowaniu budynku i doprowadzeniu go do stanu deweloperskiego (z tego względu kalkulator budowy domu ich nie uwzględnia).
Kosztorys budowy domu – kalkulator realną pomocą
Nie ma prostego narzędzia online, które z dokładnością co do złotówki odpowie Ci na pytanie, jaka będzie ostateczna cena budowy domu. Nic nie zastąpi bowiem indywidualnej, szczegółowej rozmowy z doradcą techniczno-handlowym i architektem oraz wiedzy doświadczonych kosztorysantów, mających pełną wiedzą na temat aktualnych cen materiałów i robocizny. Jeśli jednak zależy Ci na szacunkach, czyli dowiedzeniu się, o jakim przedziale kwotowym mniej więcej mowa, to wsparciem jest kalkulator budowy domu, który pozwoli Ci postawić pierwszy krok na drodze do podjęcia właściwej decyzji.
Jak działa nasz kalkulator budowy domu?
Na tej stronie znajdziesz bardzo przejrzysty i intuicyjny kalkulator, który pozwoli Ci oszacować wstępną wycenę budowy domu. Jego obsługa jest prosta – wystarczy, że podasz kilka podstawowych parametrów dotyczących nieruchomości oraz wstępnie określisz formę niektórych elementów konstrukcyjnych. Nasz kalkulator poprosi Cię o podanie:
- spodziewanej powierzchni użytkowej nieruchomości;
- czy interesuje Cię dom murowany, czy szkieletowy;
- rodzaju dachu (płaski, dwuspadowy, kopertowy);
- planowanych kondygnacji (dom parterowy, z poddaszem użytkowym, piętrowy);
- preferencji dotyczących garażu (czy w ogóle będzie wbudowany w bryłę budynku, a jeśli tak, to czy na jedno, czy dwa auta).
Na koniec system poprosi Cię o dane kontaktowe, wybór województwa, w którym ma odbyć się budowa (musimy wiedzieć, który oddział zajmie się Twoim projektem), możesz też do nas napisać kilka słów od siebie.
To już wszystkie informacje, jakich potrzebujemy. W ten sposób nasze nieskomplikowane narzędzie pomoże Ci oszacować z grubsza cenę budowy domu, a jeśli zechcesz poznać dokładniejszą wycenę, to skontaktuje się z Tobą już bezpośrednio nasz doradca techniczno-handlowy.