koszt budowy domu

Darmowa wycena
BUDOWY DOMU w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu! Kliknij „WYŚLIJ”, a my automatycznie prześlemy na Twój adres e-mail!

* Pola obowiązkowe

Wyróżnia nas

budowa domu pod klucz - przejrzysta umowa

Przejrzysta umowa z gwarancją i rękojmią

budowa domów pod klucz - gwarancja terminu

Gwarancja terminu ukończenia budowy

firma budowlana - penel budowy domu online

Indywidualny panel budowy online

firma budowlana DPE 3-krotnie w top 100 firm w Polsce

Trzykrotnie w gronie TOP 100 firm w Polsce

Opinie klientów

4.8 / 5.0
4.5/5
średnia ocen z Google, Facebook, Oferteo i TrustMate
5/5
12 lipca 2024
Mam przyjemność budować dom z państwa firmą odział w Szczecinie powiem tak tak solidnej firmy dawno nie widziałam Pani Wiolota mega pomocna zawsze do dyspozycji często po godzinach wyrozumiała i cierpliwa natomiast nasz kierownik budowy pan Michał każdemu życzę takiego kierownika nie dość że sumienny pracowity to na dodatek sympatyczny pracownicy którzy budują dom mili uśmiechnięci pomimo zmęczenia ekipa super a dom powstaje w oczach ???? bardzo dziękuję
Katarzyna Karbowiak - opinia z serwisu Gowork
5/5
5 lipca 2024
Polecam. Firma buduje z ogromną starannością i na najwyższym poziomie - od początku do końca. Doskonały kontakt z osobami koordynującymi prace budowlane. Terminowi i rzetelni. Firma elastycznie dostosowuje się do ewentualnych zmian w toku budowy. Pomocna przy przygotowywaniu dokumentów w sprawach urzędowych.
Antonina Małyszko - opinia z serwisu Google
5/5
23 lutego 2024
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Dom Pełen Energii. Szczególnie chciałbym wyróżnić Pana Piotra, który dzięki swojemu zaangażowaniu i wiedzy bardzo nam pomógł, wyjaśniając wiele kwestii i proponując dopasowane do naszych potrzeb rozwiązania przy projektowaniu domu. Za każdym razem, kiedy kontaktowałem się z Panem Piotrem mogłem uzyskać od razu fachową odpowiedź na moje pytania. Kontakt był na bardzo wysokim poziomie, co bardzo pozytywnie mnie nastawiło. Duże podziękowania dla Pani Patrycji, której wsparcie okazało się nieocenione. Czuliśmy się bezpiecznie, będąc prowadzonym w trakcie całego procesu projektowania domu, załatwiania wszystkich formalności i przygotowania do budowy. Projekt domu został dopasowany do naszych potrzeb kompleksowo i bez dużego nakładu czasu z naszej strony, co było dla nas bardzo istotne. Polecam DPE wszystkim, którzy szukają solidnej firmy, która od początku do końca zajmie się budową ich wymarzonego domu 🙂
Maciej Jankowski - opinia z serwisu Google
5/5
11 stycznia 2024
Dzisiaj odebraliśmy klucze do domu wybudowanego przez Dom Pełen Energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i polecamy powierzenie im budowy.
Izabela Marzec - opinia z serwisu Gowork
5/5
4 stycznia 2024
Z DPE budowaliśmy dom jednorodzinny 227 m2 w Kościerzynie. Budowa trwała 18 miesięcy od położenia fundamentów do wprowadzenia się. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Szczególnie z opieki doświadczonych pracowników - przy projektowaniu i zawarciu umowy oraz nadzorze technicznym. Jakość wykonania oceniamy na 5/5. Odstępstw od projektu praktycznie nie było. Drobne usterki DPE usuwało na bieżąco. Komunikacja 4/5 - bardzo zależało od przydzielonego do nas inżyniera. Jedni byli super-responsywni na maile i SMSy, a innych trzeba było ścigać. Planowanie i terminowość 4/5. Z jednej strony budowa trwała dłużej niż zakładaliśmy. Widzieliśmy też miejsca w harmonogramie, gdzie sprawy mogły pójść nieco szybciej. Z drugiej strony mieliśmy też szereg obiektywnych przeszkód, które także wpłynęły na ostateczny termin. Podsumowując, na pewno skorzystalibyśmy z usług DPE ponownie przy kolejnym domu, choć mamy nadzieję, że ten wymarzony będzie już na całe życie 😉
Piotr B. - opinia z serwisu Google
5/5
7 grudnia 2023
Firma DPE która pracowała nad naszym domem o powierzchni 115 metrów kwadratowych, zasługuje na bardzo pozytywną opinię. Od projektu, przez pozwolenie na budowę, do stanu SSZ była dla nas ogromnym wsparciem. Ponadto zapewniała szybkie tempo prac pomimo niesprzyjajacych warunków pogodowych, stały kontakt z nami jako inwestorami oraz regularne zdjęcia z postępu prac. Kolejnym aspektem, który należy pochwalić jest brak jakichkolwiek większych poprawek na etapie odbioru poszczególnych etapów budowy. Stan SSZ siągnęlismy w około 8 Mcy (z pokryciem dachowym i stolarką okienna). Polecam do współpracy. Agnieszka - Gdańsk
Agnieszka Mróz - opinia z serwisu Oferteo

Relizacje domów ener­go­oszczęd­nych

Nawet nowy, świeżo oddany dom ma już swoją historię – od przygotowania terenu po oddanie kluczy Właścicielom. Tu zobaczysz, jak wygląda proces budowlany na przykładzie kilkudziesięciu z setek naszych realizacji. Wybierz nasz najbliższy oddział i sprawdź jak powstawały nasze domy energooszczędne w Twojej okolicy.

Zespół

To nie frazes. Naszym największym potencjałem jest kompetentny, dynamiczny i świetnie zgrany zespół. To on stanowi serce naszej działalności i powód naszego sukcesu.

W ciągu kilku lat, rozpoczynając od zera, zbudowaliśmy ponad 300 domów energooszczędnych oraz otworzyliśmy 11 oddziałów i niezależne biuro architektoniczne. Przy tym wszystkim zachowaliśmy doskonałą atmosferę, a w głowach rysujemy pełne nowych wyzwań wizje rozwoju na kolejne lata.

Kalkulator budowy domu – darmowa wycena domu

Bardzo istotnym etapem budowy domu jest czas przed rozpoczęciem robót, w tym wycena całego przedsięwzięcia. Zależy ona od planowanej powierzchni użytkowej, ale także od technologii budowania (murowana czy szkieletowa), planowanych kondygnacji (parter, piętro, użytkowe poddasze), rodzaju dachu (płaski, dwuspadowy, kopertowy), wbudowania (lub nie) w bryłę budynku garażu itp.

Jednak bez względu na to, na jakie konkretnie opcje się zdecydujesz, możesz samodzielnie oszacować wstępną cenę domu – skorzystaj z naszego przejrzystego kalkulatora i dokonaj zupełnie darmowej wyceny budowy domu energooszczędnego! Dowiedz się także, co dokładnie uwzględnia ten kalkulator w swoich wyliczeniach.

Cena budowy domu – co się na nią składa?

W koszt budowy domu trzeba często wliczyć pieniądze wydane na zakup działki, uzbrojenie jej i pozyskanie pozwolenia na budowę. Na szczęście ten etap nie zawsze oznacza ogromne koszty, ponieważ część osób dysponuje już odpowiednim terenem pod budowę, który na przykład otrzymało w spadku lub poprzez darowiznę. Z tego też powodu żaden kalkulator budowy domu nie uwzględnia tych kosztów. Jakie wydatki poniesiemy na kolejnych etapach?

Projekt domu

Kolejny krok to pozyskanie projektu domu, którego cena jest bardzo trudna do precyzyjnego zdefiniowania bez poznania indywidualnych preferencji inwestora. Rzadko zdarza się, że jego potrzeby w zupełności zaspokaja jeden ze standardowych, gotowych projektów, jakie są w miarę łatwe i tanie w pozyskaniu. Jak już zostało wspomniane na wstępie, zazwyczaj taki projekt trzeba zmodyfikować i zaadaptować, co oznacza doliczenie kosztu pracy architekta. W rezultacie okazuje się, że optymalną opcją jest skorzystanie z pomocy tego specjalisty już na wstępie – dzięki temu otrzymasz projekt indywidualny, idealnie dopasowany do kształtu i charakterystyki działki, posiadanego budżetu oraz wszelkich preferencji zamawiającego. Warto podkreślić, że kwestie projektowe również są osobnym etapem, niezwiązanym stricte z pracami budowlanymi, dlatego kalkulator budowy domu ich nie uwzględnia.

Prace budowlane

Wycena budowy domu musi w następnych etapach uwzględniać już stronę fizyczną całego przedsięwzięcia, a więc zakup materiałów, konkretne prace budowlane i wynagrodzenie poszczególnych ekip (przy budowie systemem gospodarczym) czy generalnego wykonawcy. Ta część kończy się postawieniem budynku w stanie surowym otwartym (SSO) albo zamkniętym (SSZ), a najczęściej – w stanie deweloperskim.

Wykończenie

Ostatnim etapem, na którym ponosimy często znaczne koszty, są prace związane z wykończeniem i wyposażeniem domu w meble oraz wszystkie inne elementy niezbędne do wprowadzenia się „na gotowe”. Najczęściej ich koszt szacowany jest osobno, po wybudowaniu budynku i doprowadzeniu go do stanu deweloperskiego (z tego względu kalkulator budowy domu ich nie uwzględnia).

Kosztorys budowy domu – kalkulator realną pomocą

Nie ma prostego narzędzia online, które z dokładnością co do złotówki odpowie Ci na pytanie, jaka będzie ostateczna cena budowy domu. Nic nie zastąpi bowiem indywidualnej, szczegółowej rozmowy z doradcą techniczno-handlowym i architektem oraz wiedzy doświadczonych kosztorysantów, mających pełną wiedzą na temat aktualnych cen materiałów i robocizny. Jeśli jednak zależy Ci na szacunkach, czyli dowiedzeniu się, o jakim przedziale kwotowym mniej więcej mowa, to wsparciem jest kalkulator budowy domu, który pozwoli Ci postawić pierwszy krok na drodze do podjęcia właściwej decyzji.

Jak działa nasz kalkulator budowy domu?

Na tej stronie znajdziesz bardzo przejrzysty i intuicyjny kalkulator, który pozwoli Ci oszacować wstępną wycenę budowy domu. Jego obsługa jest prosta – wystarczy, że podasz kilka podstawowych parametrów dotyczących nieruchomości oraz wstępnie określisz formę niektórych elementów konstrukcyjnych. Nasz kalkulator poprosi Cię o podanie:

  • spodziewanej powierzchni użytkowej nieruchomości;
  • czy interesuje Cię dom murowany, czy szkieletowy;
  • rodzaju dachu (płaski, dwuspadowy, kopertowy);
  • planowanych kondygnacji (dom parterowy, z poddaszem użytkowym, piętrowy);
  • preferencji dotyczących garażu (czy w ogóle będzie wbudowany w bryłę budynku, a jeśli tak, to czy na jedno, czy dwa auta).

Na koniec system poprosi Cię o dane kontaktowe, wybór województwa, w którym ma odbyć się budowa (musimy wiedzieć, który oddział zajmie się Twoim projektem), możesz też do nas napisać kilka słów od siebie.

To już wszystkie informacje, jakich potrzebujemy. W ten sposób nasze nieskomplikowane narzędzie pomoże Ci oszacować z grubsza cenę budowy domu, a jeśli zechcesz poznać dokładniejszą wycenę, to skontaktuje się z Tobą już bezpośrednio nasz doradca techniczno-handlowy.