Nowoczesne technologie
i materiały budowy dachu

Kiedy fundament i ściany domu są już gotowe przychodzi czas na dach. Jego budowę dzielimy na trzy fazy: montaż szkieletu, pokrycie dachu oraz jego izolację.
Jednak to już na etapie projektu musisz określić rodzaj i ilość materiałów budowlanych, żeby móc wycenić inwestycję.

Fundamenty

Ściany

Dach

Okna

Elewacje zewnętrzne

Instalacje

Ocieplenie domu

Stropy

Więźba dachowa

To element decydujący o kształcie dachu, drewniany szkielet, który przenosi obciążenia z pokrycia dachowego, sił wiatru i śniegu oraz ciężaru własnego.

Projekt więźby powstaje na podstawie układu funkcjonalnego poddasza, typu pokrycia czy też możliwości podparcia konstrukcji na części budynku.

Najczęściej montaż więźby wykonuje się na miejscu budowy, jednak zastosować można gotowe wiązary dachowe. Wyborem zazwyczaj zajmuje się wykonawca, choć na życzenie klienta również on sam może o tym zadecydować.

Pokrycie dachu

Pokrycie dachu przybiera bardzo różne formy: papy i gonty bitumiczne, blachy i blachodachówki, dachówki ceramiczne, dachówki cementowe.

Spośród blach najpopularniejsza obecnie jest blacha na rąbek. Natomiast ze względu na jakość i cenę klienci najczęściej wybierają dachówki cementowe; ceramiczne polecamy dla bardziej wyrafinowanych klientów.

Wybór jest ogromny, przez co może wydawać się trudny. Poza tym wiele zależy od skomplikowania kształtu dachu czy kątów nachylenia. Nie musisz być znawcą, to my jesteśmy od doradzania i pomożemy podjąć decyzję.

Izolacja dachu

Izolację dachu wykonujemy metodą natrysku pianką PUR.

Technologia ta eliminuje do minimum mostki termiczne oraz stanowi skuteczną ochronę przed wychładzaniem związanym z wiatrem. To dla Ciebie kolejna cegiełka do obniżenia kosztów ogrzewania i oszczędzenia na późniejsze wydatki związane z wyposażeniem domu.

Ponadto aplikacja jest znacznie szybsza a to z kolei skraca czas budowy, byś niebawem mógł cieszyć się własnym “dachem nad głową”.

Zobacz również:

Fundamenty

Ściany

Okna

Elewacje zewnętrzne

Instalacje

Ocieplenie domu

Stropy

Skontaktuj się z nami
Poznań
Warszawa
Wrocław

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Truskawkowa 3,
61-306 Poznań

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Warszawska 11b lok.24,
05-090 Dawidy

Zapraszamy do kontaktu.

Aleja Armii Krajowej 2/20,
50-541 Wrocław

Napisz do nas

{{ errors.first('name') }}
{{ errors.first('email') }}
{{ errors.first('phone_number') }}
{{ errors.first('location') }}
{{ errors.first('textarea') }}

{{ errors.first('rodo') }}