Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Wrocław Stabłowice. Energooszczędny dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym

Wrocław Stabłowice. Energooszczędny dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym

IMG-20240104-WA0022

Opis realizacji

Stabłowice – osiedle w zachodniej części Wrocławia. Tu właśnie usytuowany został dom o powierzchni użytkowej 95 m2 wzniesiony na zbrojonej płycie fundamentowej z termoizolacją energooszczędną 15 cm styropianu XPS 300. Zarówno ściany nośne, jak i ściany działowe wykonane zostały z betonu komórkowego o grubości odpowiednio 24 i 12 cm, na zaprawie cienkowarstwowej klasy M5. Więźbę dachową wykonano w sposób tradycyjny i pokryto dachówką ceramiczną Creaton Domino w kolorze czarnym matowym. Wykonano przepust na dach pod późniejsze wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowany został system energooszczędnych okien z 6-komorowymi profilami o głębokości 82 mm. Okna  wyposażono w rolety elektryczne podtynkowe. W budynku wykonano instalację elektryczną, teletechniczną, wod-kan, pełną instalację ogrzewania elektrycznego z czujnikami i termostatami oraz instalację rekuperacji. Dodatkowo zamontowana została pompa ciepła.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 25 cm, a ściany zewnętrzne – styropianem grafitowym o współczynniku przewodzenia ciepła 0,031/0,032 i grubości 20 cm. Do wykończenia elewacji budynku użyto białego tynku silikonowego.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Wrocław Stabłowice
Powierzchnia użytkowa:
95,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Pompa ciepła, Podczerwień / elektryczne
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!