Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Golęczewo. Energooszczędny dom z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym

Golęczewo. Energooszczędny dom z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym

goleczewo-dom-energooszczedny-1790

Opis realizacji

Golęczewo to miejscowość położona w powiecie poznańskim, w północnej części gminy Suchy Las. To tutaj, stosownie do uzgodnień z inwestorem, wznieśliśmy piętrowy dom o powierzchni 137 m2, który posadowiony został na zbrojonej płycie fundamentowej o grubości 20 cm z izolacją energooszczędną grubości 15 cm styrodurem XPS 300. Ściany wymurowane zostały z bloczków gazobetonowych Solbet przy użyciu kleju do cienkich spoin. Strop gęstożebrowy nad parterem budynku wykonano z elementów Teriva. Komin spalinowy systemowy został wymurowany kształtek ceramicznych, natomiast trójkomorowy komin wentylacyjny – z kształtek keramzytobetonowych. Więźbę dachową stanowi konstrukcja tradycyjna wykonana z impregnowanego drewna iglastego, która pokryta została blachodachówką Budmat Prime Click  w kolorze antracytu.

W budynku zastosowano system okien pasywnych Krispol FEN 85, złożonych z 6-komorowych profili o głębokości 85 mm (w tym – okno PSK w salonie o szerokości 3,4 m z częścią przesuwną), korzystając z ciepłego montażu warstwowego stolarki okiennej. Budynek wyposażono w instalację elektrycznąteletechnicznąwodno-kanalizacyjną, pełną instalację elektrycznego ogrzewania podłogowego akumulacyjnego Caleo oraz ogrzewania wody użytkowej w 200-litrowym bojlerze Ariston Ari 200 VERT.

Ocieplenie dachu wykonano poprzez natrysk piany PUR warstwą grubości 20 cm, a ściany zewnętrzne ocieplono styropianem grafitowym grubości 20 cm. Do pokrycia zewnętrznego budynku wykorzystano tynk silikonowy, a na cokole o wysokości 25 cm zastosowano tynk mozaikowy.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Golęczewo
Powierzchnia użytkowa:
137,00 m²
Rodzaj domu:
Parterowy z użytkowym poddaszem
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Podczerwień / elektryczne
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!