Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Rusiec. Energooszczędny dom parterowy z dachem kopertowym i garażem

Rusiec. Energooszczędny dom parterowy z dachem kopertowym i garażem

rusiec-2-dom-energooszczedny-1928

Opis realizacji

Rusiec – wieś w Polsce, położona w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim, w gminie Nadarzyn. Tu właśnie usytuowany został dom o powierzchni użytkowej niespełna 120 m2 wzniesiony na zbrojonej płycie fundamentowej z termoizolacją energooszczędną 10 cm styropianu XPS 300. Zarówno ściany nośne, jak i ściany działowe wykonane zostały z betonu komórkowego o grubości odpowiednio 24 i 12 cm, na zaprawie cienkowarstwowej klasy M5. Więźbę dachową wykonano jako prefabrykowaną konstrukcję drewnianą, którą pokryto dachówką cementową Brass Teviva w kolorze grafitowym. Wykonano przepust na dach pod późniejsze wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowany zpstał system energooszczędnych okien z 6-komorowymi profilami o głębokości 82 mm. Okna  wyposażono w rolety podtynkowe RZ producenta Krispol. W budynku wykonano instalację elektryczną, teletechniczną, wod-kan, pełną instalację ogrzewania elektrycznego z czujnikami i termostatami oraz instalację klimatyzacji. Poprowadzone peszel z pilotem do bramy oraz wykonano instalację odprowadzającą deszczówkę.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 25 cm, a ściany zewnętrzne – styropianem grafitowym o współczynniku przewodzenia ciepła 0,031/0,032 i grubości 20 cm. Do wykończenia elewacji budynku użyto białego tynku silikonowego.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Rusiec
Powierzchnia użytkowa:
120,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Podczerwień / elektryczne
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!