Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Błażejewko. Energooszczędny dom z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym

Błażejewko. Energooszczędny dom z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym

blazejewko-dom-energooszczedny-1673

Opis realizacji

Błażejewko – wieś położona w powiecie poznańskim, w gminie Kórnik, nad jeziorem Bnińskim. Tu właśnie usytuowany został dom o powierzchni 146 m2 wzniesiony na zbrojonej płycie fundamentowej z izolacją energooszczędną 15 cm styropianu XPS 300 Biotherm/Synthos. Zarówno ściany nośne, jak i ściany działowe wykonane zostały z betonu komórkowego/silikatów, Silka/Solbet/H+H na zaprawie klejowej klasy M10. Dach wykonano jako konstrukcję drewnianą ze stropem z drewna iglastego, który pokryto dachówką Braas Celtycka w kolorze grafitowym. Strop wykonany został z  bloczków Teriva wg projektu – 85m2. Komin został wykonany z kształtek ceramicznych.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowany system energooszczędnych okien Krispol FEN 85 z 6-komorowymi profilami o głębokości 85 mm. Okna  wyposażono w rolety zewnętrzne z napędem SIL_TM w oknach na parterze. W budynku wykonano instalację elektrycznąteletechnicznąwod-kan, pełną instalację ogrzewania elektrycznego z czujnikami i termostatami oraz ogrzewanie wody użytkowej w elektrycznym podgrzewaczu Ariston Ari 200 VERT.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 18-20 cm, a ściany zewnętrzne – styropianem grafitowym o współczynniku przewodzenia ciepła 0,031/0,032 i
grubości 20 cm. Do wykończenia elewacji budynku użyto tynku silikonowego, a elewacja ozdobna została wykonana z imitacji deski Tabulo, malowanej bejcą akrylową i zabezpieczonej lakierem.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Błażejewko
Powierzchnia użytkowa:
146,00 m²
Rodzaj domu:
Parterowy z użytkowym poddaszem
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Podczerwień / elektryczne
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!