...

Firma Budowlana Dom Pełen Energii - skontaktuj się z nami - od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Szczytniki Duchowne. Energooszczędny dom parterowy z dachem dwuspadowym

Szczytniki Duchowne. Energooszczędny dom parterowy z dachem dwuspadowym

Firma budowlana Poznań - dom parterowy z dachem dwuspadowym

Opis realizacji

Szczytniki Duchowne – wieś położona w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno. Tu właśnie usytuowany został dom o powierzchni 107 m2, wzniesiony na fundamentach tradycyjnych, czyli zbrojonych ławach i murach fundamentowych. Ściany nośne oraz działowe wykonane zostały z betonu komórkowego o grubości odpowiednio 24 cm i 12 cm. Drewniana konstrukcja stropu wykonana została przy użyciu wiązarów prefabrykowanych, z drewna czterostronnie szlifowanego i impregnowanego. Dach budynku pokryto blachodachówką, a na dachu wykonano peszel do PV.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowany system trzyszybowych, energooszczędnych okien z 6-komorowymi profilami o głębokości 82 mm. Dodatkowo zamontowano ciepłe parapety z XPS pod oknami w celu zapewnienia maksymalnie wysokich parametrów montażu okien oraz rolety podtynkowe Krispol RZ. W budynku wykonano instalację elektrycznąteletechnicznąwod-kan, oraz pełną instalację ogrzewania elektrycznego z czujnikami i termostatami oraz ogrzewanie wody użytkowej w elektrycznym podgrzewaczu. Wykorzystano do tego bojler elektryczny do CWU.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 22 cm, ścian zewnętrznych – styropianem grafitowym o Lambdzie 0,031/0,032 o grubości 20 cm. Do wykończenia elewacji budynku użyto tynku silikonowego w kolorze białym oraz antracytowym.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Szczytniki Duchowne
Powierzchnia użytkowa:
107,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!