Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Radonie. Energooszczędny dom z poddaszem użytkowym, dachem dwuspadowym i garażem

Radonie. Energooszczędny dom z poddaszem użytkowym, dachem dwuspadowym i garażem

radonie-dom-energooszczedny-1939

Opis realizacji

Radonie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim, w gminie Grodzisk Mazowiecki. Tu właśnie usytuowany został dom o powierzchni 139 m2 wzniesiony na fundamentach tradycyjnych, czyli zbrojonych ławach i ocieplonychmurach fundamentowych styropianem Aqua 15 cm. Ściany nośne oraz działowe wykonane zostały z betonu komórkowego o grubości odpowiednio 24 cm i 12 cm. Więźba dachowa została wykonana w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem drewna iglastego, impregnowanego. Dach budynku pokryto dachówką cementową Braas Teviva w kolorze grafitowym.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowany został system energooszczędnych okien Drutex z 7-komorowymi profilami Iglo Energy Classic o głębokości 82 mm. W budynku wykonano instalację elektrycznąteletechnicznąwod-kan, instalację rekuperacji, pełną instalację ogrzewania elektrycznego z czujnikami i termostatami oraz zamontowano bojler elektryczny do CWU. Wykonano peszel na dach pod późniejsze wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz peszel do bramy wjazdowej.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 22 cm, a ścian zewnętrznych – styropianem grafitowym grubości 20 cm. Do wykończenia elewacji budynku użyto tynku silikonowego w kolorze białym, natomiast cokół został wykończony tynkiem mozaikowym. Na ścianie garażu, przy użyciu listw PCV wykonano ozdobne boniowanie.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Radonie
Powierzchnia użytkowa:
139,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Podczerwień / elektryczne
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!