Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Poznań Ławica. Energooszczędny dom szkieletowy z dachem dwuspadowym

Poznań Ławica. Energooszczędny dom szkieletowy z dachem dwuspadowym

poznan-lawica-dom-energooszczedny-741

Opis realizacji

Poznań to miasto na prawach powiatu, leżące w zachodniej Polsce, nad rzeką Wartą. Tu właśnie został wzniesiony piętrowy budynek mieszkalny o powierzchni 143 m2 w technologii szkieletowej o charakterystyce zgodnej z  umową z inwestorem wg poniższego opisu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, wykonana została zbrojona płyta fundamentowa z termoizolacją o grubości 15 cm ze styroduru XPS 300. Ściany nośne oraz działowe budynku zostały wykonane w konstrukcji szkieletowej, prefabrykowanej, w konstrukcji o przekroju odpowiednio 60×200 mm oraz 60×100 mm. Dach wykonano jako prefabrykowaną konstrukcję drewnianą, który pokryto dachówką ceramiczną płaską.

Przy ciepłym montażu stolarki okiennej zastosowano system trzyszybowych energooszczędnych okien z profilami o głębokości 82 cm  . Budynek wyposażono w instalację elektrycznąteletechniczną oraz wodno-kanalizacyjną. Do ogrzania budynku wykorzystano powietrzną pompę ciepła.

W budynku zastosowano energooszczędne izolacje, w tym termoizolację ścian zewnętrznych styropianem grafitowym grubości 20 cm, a do ocieplenia stropu piętra wykorzystaną pianę PUR. Elewację wykonano za pomocą tynku silikonowego w kolorze białym, a cokół budynku wykończono tynkiem mozaikowym.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Poznań Ławica
Powierzchnia użytkowa:
143,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Pompa ciepła
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!