...

Firma Budowlana Dom Pełen Energii - skontaktuj się z nami - od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Mrowino. Energooszczędny dom parterowy z dachem dwuspadowym

Mrowino. Energooszczędny dom parterowy z dachem dwuspadowym

Budowa domów Poznań - dom parterowy z dachem dwuspadowym

Opis realizacji

Mrowino – wieś położona w powiecie poznańskim, w gminie Rokietnica, która znajduje się po północno-zachodniej stronie od Poznania. To właśnie tutaj został wzniesiony budynek mieszkalny o charakterystyce zgodnej z umową z inwestorem wg poniższego opisu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, wykonana została zbrojona płyta fundamentowa grubości 20 cm, gdzie ułożona została termoizolacja grubości 15 cm ze styroduru XPS 300. Ściany nośne zewnętrzne oraz wewnętrzne o grubości odpowiednio 24cm wykonane zostały z betonu komórkowego. Więźba dachowa wykonana została z wiązarów prefabrykowanych z drewna czterostronnie szlifowanego. Dach budynku pokryto dachówką ceramiczną Braas Turmalin.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowany został system energooszczędnych okien z 6-komorowymi profilami o głębokości 82 mm. Dodatkowo zastosowano montaż ciepłych parapetów dwustronnych z XPS pod oknami w celu zapewnienia maksymalnie wysokich parametrów montażu okien. Wykonano również montaż rolet podtynkowych. W budynku zrobiono instalację elektrycznąteletechnicznąwod-kan, pełną instalację ogrzewania elektrycznego z czujnikami i termostatami oraz zamontowano bojler do CWU. Dodatkowo budynek został wyposażony w rekuperację oraz klimatyzację.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 22 cm, a ścian zewnętrznych – styropianem grafitowym grubości 20 cm o lambdzie 0,031/0,032. Do wykończenia elewacji budynku użyto tynku silikonowego w kolorze białym.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Mrowino
Powierzchnia użytkowa:
145,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Podczerwień / elektryczne
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!