Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-17.00)

Skontaktuj się z nami – pon-pt w godz. 8.00-17.00

Zadzwoń

lub napisz

Marylka. Energooszczędny dom parterowy z dachem dwuspadowym

Marylka. Energooszczędny dom parterowy z dachem dwuspadowym

marylka-2-dom-energooszczedny-2490

Opis realizacji

Marylka – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Tarczyn. Tu właśnie usytuowany został dom o powierzchni użytkowej ponad 120 m2 wzniesiony na zbrojonej płycie fundamentowej z termoizolacją energooszczędną 15 cm styroduru XPS 300. Zarówno ściany nośne, jak i ściany działowe wykonane zostały z betonu komórkowego o grubości odpowiednio 24 i 12 cm, na zaprawie cienkowarstwowej klasy M5. Dach wykonano jako prefabrykowaną konstrukcję z drewna czterostronnie szlifowanego i impregnowane, który pokryto blachodachówką Pruszyński REN Purmax, RAL 7016.

W ramach ciepłego montażu stolarki okiennej zamontowano system trzyszybowych, energooszczędnych okien z 6-komorowymi profilami Iglo Energy Classic o głębokości 82 mm. W budynku wykonano instalację elektrycznąteletechnicznąwod-kan, instalację rekuperacji oraz alarmową. Zamontowano i uruchomiono powietrzną pompę ciepła Panasonic ALL-INN T-CAP 9 kW z wbudowanym zasobnikiem do c.w.u o pojemności 185 l . Zamontowano również dedykowany przepust do zasilania instalacji fotowoltaicznej.

Ocieplenie dachu budynku wykonano pianą PUR grubości 22 cm, a ściany zewnętrzne – styropianem grafitowym o współczynniku przewodzenia ciepła 0,031/0,032 i grubości 20 cm. Do wykończenia elewacji budynku użyto białego tynku silikonowego.

Zdjęcia z budowy

Dane realizacji

Lokalizacja:
Marylka
Powierzchnia użytkowa:
120,00 m²
Zakres budowy:
Stan deweloperski energooszczędny
Ogrzewanie:
Pompa ciepła
Oddział:

Darmowa wycena
w 60 sekund

Ile będzie kosztował Twój dom? Znamy odpowiedź! Wypełnij formularz i otrzymaj wycenę od razu!