Sułkowice

Energooszczędny dom parterowy z dachem kopertowym

W Sułkowicach, które znajdują się w powiecie grójeckim, w północno-zachodniej części gminy Chynów wybudowaliśmy nasz kolejny dom, tym razem o powierzchni zabudowy 123 m2.

 

Po przeprowadzeniu niezbędnych robót ziemnych, wylano fundament tradycyjny, czyli żelbetowe ławy fundamentowe , które zaizolowane poziomo przeciwwilgotnościowo papą podkładową. Ściany fundamentowe powstały z bloczków betonowych na zaprawie cementowej z izolacją przeciwwilgotnościową pionową typu desperbit i ocieplono styropianem fundamentowym grubości 15 cm. Ściany zewnętrzne nośne wykonano z bloczków betonu komórkowego Solbet o grubości 24 cm. Konstrukcję dachu kopertowego zmontowano przy użyciu prefabrykowanej więźby dachowej z kratownic drewnianych z dolnym pasem wiązarów. Dach pokryto nowym wzorem dachówek Braas Classic z powłoką Star.

 

W budynku zastosowano, w ramach ciepłego montażu, System okien energooszczędnych Amberline z drzwiami uchylno-przesuwnymi. Okna wyposażono w rolety podtynkowe RZ sterowane elektrycznie. Budynek wyposażono w niezbędne instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, grzewczą podłogową (przy zastosowaniu pieca gazowego Vaillant Eco Tec, współpracującego zasobnikiem CWU 120 l VIH R i regulatorem Multi Matic), instalację wentylacji mechanicznej z wykorzystaniem rekuperatora firmy Thessla Green AirPack 4 oraz instalacji klimatyzacji. Ocieplenie stropu dachu wykonano poprzez natrysk piany PUR o grubości ok. 22 cm, natomiast ściany zewnętrzne budynku zaizolowano styropianem grafitowym o grubości 20 cm. Pokrycie zewnętrzne stanowi tynk silikonowy.

 

Zgodnie z pomysłem inwestora i dostarczonym projektem wybudowaliśmy energooszczędny i bardzo funkcjonalny dom jednorodzinny. Jego dworkowy, a zarazem nowoczesny styl doskonale wkomponowuje w zieloną i zadrzewioną okolicę.

Budowa domu w Sułkowicach – krok po kroku

Chcesz wybudować dom w Warszawie lub okolicy?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny, którą otrzymasz automatycznie po wypełnieniu poniższego formularza.

Bezpłatna wycena budowy domu

Loading...
0
* Wymagane pola
Skontaktuj się z nami
Poznań
Warszawa
Wrocław
Łódź
Trójmiasto
Lubuskie

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Truskawkowa 3
61-306 Poznań

Warszawa Północ

ul. Zabraniecka 8L
II piętro
03-872 Warszawa

Warszawa Południe

al. Krakowska 38
05-090 Janki

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kościerzyńska 10
51-416 Wrocław

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kopernika 36B, lok. 14
90-552 Łódź

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Wschodnia 1A/1
81-575 Gdynia

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Truskawkowa 3
61-306 Poznań

Napisz do nas

{{ errors.first('name') }}
{{ errors.first('email') }}
{{ errors.first('phone_number') }}
{{ errors.first('location') }}
{{ errors.first('textarea') }}

{{ errors.first('rodo') }}