Golęczewo

Dom parterowy z dachem dwuspadowym i użytkowym poddaszem

Golęczewo to miejscowość położona w powiecie poznańskim, w północnej części gminy Suchy Las. To tutaj, stosownie do uzgodnień z inwestorem, wznieśliśmy piętrowy dom o powierzchni 137 m2, który posadowiony został na zbrojonej płycie fundamentowej o grubości 20 cm z izolacją energooszczędną grubości 15 cm styrodurem XPS 300. Ściany wymurowane zostały z bloczków gazobetonowych Solbet przy użyciu kleju do cienkich spoin. Strop gęstożebrowy nad parterem budynku wykonano z elementów Teriva. Komin spalinowy systemowy został wymurowany kształtek ceramicznych, natomiast trójkomorowy komin wentylacyjny – z kształtek keramzytobetonowych. Więźbę dachową stanowi konstrukcja tradycyjna wykonana z impregnowanego drewna iglastego, która pokryta została blachodachówką Budmat Prime Click  w kolorze antracytu.

 

W budynku zastosowano system okien pasywnych Krispol FEN 85, złożonych z 6-komorowych profili o głębokości 85 mm (w tym – okno PSK w salonie o szerokości 3,4 m z częścią przesuwną), korzystając z ciepłego montażu warstwowego stolarki okiennej. Budynek wyposażono w instalację elektryczną, teletechniczną, wodno-kanalizacyjną, pełną instalację elektrycznego ogrzewania podłogowego akumulacyjnego Caleo oraz ogrzewania wody użytkowej w 200-litrowym bojlerze Ariston Ari 200 VERT.

 

Ocieplenie dachu wykonano poprzez natrysk piany PUR warstwą grubości 20 cm, a ściany zewnętrzne ocieplono styropianem grafitowym grubości 20 cm. Do pokrycia zewnętrznego budynku wykorzystano tynk silikonowy, a na cokole o wysokości 25 cm zastosowano tynk mozaikowy.

Golęczewo – budowa domu krok po kroku

Chcesz wybudować dom w Poznaniu lub okolicy?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny, którą otrzymasz automatycznie po wypełnieniu poniższego formularza.

Bezpłatna wycena budowy domu

Loading...
0
* Wymagane pola
Skontaktuj się z nami
Poznań
Warszawa
Wrocław
Łódź
Trójmiasto
Lubuskie

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Truskawkowa 3
61-306 Poznań

Warszawa Północ

ul. Zabraniecka 8L
II piętro
03-872 Warszawa

Warszawa Południe

al. Krakowska 38
05-090 Janki

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kościerzyńska 10
51-416 Wrocław

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Kopernika 36B, lok. 14
90-552 Łódź

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Wschodnia 1A/1
81-575 Gdynia

Zapraszamy do kontaktu.

ul. Truskawkowa 3
61-306 Poznań

Napisz do nas

{{ errors.first('name') }}
{{ errors.first('email') }}
{{ errors.first('phone_number') }}
{{ errors.first('location') }}
{{ errors.first('textarea') }}

{{ errors.first('rodo') }}